Vybrat kočárek je fuška

Šest týdnů do porodu a my nemáme prakticky nic. Do toho za týden Vánoce. Jediné, čeho jsem snad sehnala dostatek je oblečení a plenky. Postýlka čeká ve sklepě na složení a matrace na koupení, kolíbka je u kamarádky, tu asi dovezeme až po porodu, aby ji Josífek mohl co nejdéle využívat. Přebalovat budu asi na koleni a pro skříň na nějaké oblečení musíme zajet ještě do Ikei.

Začátek mateřské mi začíná klidně, že?

Dneska jsem totiž byla naposledy v práci a nějak na mě teď k večeru dolehlo, co všechno je potřeba ještě zařídit. Vůbec nejsem připravená na předčasný porod. Můžu prostě rodit až po Vánocích. Dřív si ani nechci balit tašku a ani prát hadříky na mimčo. Takže Anežko, na svět až po Silvestru :-D.

Kočárek by nám byla bývala půjčila moje zlatá švagrová. Ale znáte to, když si něco půjčíte, tak se o to bojíte a pořádně si to neužijete. To nechci. Nechci řešit, jestli jsem najela do kaluže nebo jestli už je to moc velký terén a tak. Takže jsme se doma domluvili, že nějaký kočár prostě seženeme. 

Manžílka nemám doma a děti už spí, tak jsem si řekla, že ty kočárky zkusím omrknout. Nakupování věcí, kde mám miliony možností je moje smrt. Nebaví mě sedět u počítače, hledat a porovnávat. Trochu jsem si to ale zjednodušila. Před časem jsem na Facebooku poprosila kamarádky a známé, jestli by mi vyplnily krátký dotazník ohledně kočárků. Získala jsem 49 odpovědí, což mě mile překvapilo a tímto bych ráda holkám poděkovala.

No jo, jenže já tak jako umím data shromažďovat, ale to hodnocení je moje slabá stránka. Už se mě i kamarádky ptaly, jak to dopadlo. Odhodlala jsem se tedy a dotazník zpracovala. Musím říct, že mi opravdu pomohl a to nejen tím, že mi zúžil výběr. Zobrazovala jsem si jednotlivé kočárky a doplňovala ceny. Jednotlivé kočárky jsem postupně odmazávala . Zbylo mi jich pět a dva z toho se mi líbí nejvíc. To bude hned snazší rozhodování.

Každý kočárek je jiný

Budu mít zimní dítě a pořád někde trajdám

Jednoznačně nejoblíbenější kočárek je Thule. Ten ale já nechci, trojkolkám nevěřím, přijdou mi nestabilní. Mám radši dvě větší kola vzadu a menší vpředu. Dál mě zajímá korbička. Nelíbí se mi ty robustní, ale jednoduché a prostorné. Vzhledem k tomu, že budeme mít zimní dítko, předpokládám, že v zimě už bude jezdit ve sporťáku, takže korbička nemusí být úplně obří. Ještě by se mi líbilo, kdyby se stříška dala odspodu odepnout. Když bude mimčo jezdit na břiše, ať vidí. To nám bude vycházet tak na konec léta.

Jezdit budu v terénu i ve městě, takže potřebuju maximální pohyblivost a odpružení. Zároveň předpokládám, že ho budu často dávat do auta, proto by měl být lehký a skladný. 

Vzhledem k tomu, že neustále někde trajdám a nosím spoustu věcí, ocenila bych i velký spodní košík. 

Předpokládám, že Anežku budou vozit i děti, takže rukojeť by měla být nastavitelná a kočárek celkově snadno ovladatelný. 

Další akce

Tohle jsou moje myšlenkové pochody. Jak jsem řekla, vybrala jsem pět kočárků. Teď přijde fáze diskuse s manželem. Pak bych si ten vyvolený ráda vyzkoušela. Buď oslovím zase kamarádky, jestli ho některá má a půjčí na vyzkoušení nebo zajedeme do nějakého specializovaného obchodu, kde se s ním budeme moci projet.

A pak už jen doufat, že jsme vybrali správně. 😀

Vždycky jsem měla pocit, že si většina maminek na své kočárky stěžuje. Já teda na tom svém prvním chyby viděla. Byla jsem ale mile překvapená z toho dotazníku, že většina maminek je se svým kočárkem hodně spokojena a doporučila by ho i dál. 

Hlavně pohoda

Než začnete shánět kočárek položte si tyto otázky:

  • Kde budete jezdit?
  • Kde budete kočárek uskladňovat?
  • Budete ho nosit do schodů?
  • Vejde se vám do výtahu?
  • Budete ho převážet autem?
  • Budete s ním jezdit MHD?
  • V jakém ročním období se vám dítko narodí?
  • Kdo ho bude vozit?

Nejen o výběru kočárku včetně zmiňovaného dotazníku, ale plno dalších věcí ohledně přípravy na miminko si můžete přečíst v mém eBooku Těhotenství s nadhledem aneb 5 témat, nad kterými přemýšlí každá těhulka.

Přeju vám pohodový výběr a hlavně spokojenost s vaším novým vozidlem ;).

Markéta z REHABE

,,Jednou ze základních životních potřeb člověka je pohyb. Dopřejte ho sobě i svým dětem. Kráčejte životem s lehkostí a hlavou vzpříma." Můj příběh najdete zde>> Vyzkoušejte si mé rady na vlastní kůži, stáhněte si ZDARMA Jeden jediný cvik pro celou dobu těhotenství>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.