MŮJ PŘÍBĚH

Jako fyzioterapeutka a máma cítím, že mým posláním je vás motivovat k aktivnímu přístupu ke svému tělu. Dopřejte pohyb sobě i svým dětěm.

Kráčejte životem s lehkostí a hlavou zpříma.

KDO VLASTNĚ JSEM 😉

 Jmenuji se Markéta Hasoňová. Řídím se heslem: ,,Všechno jde, když se chce.''

Ve své práci fyzioterapeutky se snažím lidi vést k aktivnímu přístupu k sobě samému, motivuji je k pohybu a k péči nejen o svou tělesnou schránku.

Dělám, co mě baví, co jsem v roce 2010 vystudovala na 3.a 2.lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze (a na mnoha kurzech). Díky tomu jsem pomohla už mnoha lidem.

Sama pravidelně cvičím a makám na sobě. Jako maminka tří malých dětí vím, jak je náročné vytvořit si režim, kde budu mít čas i sama na sebe. Ale JDE TO!

Proto se věnuji hlavně vám, holky, budoucí a čestvé maminky. Ráda bych, abyste získaly potřebu pohybu a svým příkladem pak k němu vedly i své děti.

PROČ SE VĚNUJI PRÁVĚ MAMINKÁM I TĚM BUDOUCÍM?

Než začala doba covidová vedla jsem mnoho skupinových lekcí a plánovala jsem  rozšířit lekce pro těhulky, protože mi jich chodilo hodně a už se mi nevešly do tělocvičny.

Covidem se všechno zaseklo. Postupně jsem začala s online lekcemi pilates.

Protože jsem vedla i lekce pro miminka, začaly se mi maminky psát, co mají dělat, když miminko dělá to a to. Tou dobou měla kamarádka měsíční miminko. Dohodly jsem se a pravidelně jsem ho každý měsíc natáčela, abych mohla vytvořit online kurz (doteď není, ale bude).

A PAK SE TO STALO! Otěhotněla jsem, trochu překvapivě ale chtěně. Hned mi to secvaklo: ,,Vždyť já můžu předat své zkušenosti se třetím těhotenstvím a natáčet lekce pro každý týden.''

Začala jsem si psát deník a tvořit svůj první online kurz.

JEŠTĚ JEDEN DŮVOD

Těhulkám a maminkám se věnuji ještě z dalšího důvodu, MIMINKA.

Ve své praxi fyzioterapeutky  se zaměřují na podiatrii tedy terapii nohy. Mimo jiné sleduji, kterým vzorem děti během prvního roku neprošly kvalitně.

U pacientů s bolestivými stavy používám jako metodu volby Mckenzie metodu neboli MDT (mechanická a diagnostická terapie). Díky ní jsem si uvědomila, že je potřeba, aby se člověk zamyslel, proč vznikl jeho problém.

Napravil své chování ke svému tělu a naučil se každodenní činnosti vykonávat jinak, lépe a šetrně.

Naše tělo touží po symetrii, ale dostává se mu asymetrie. A to už od miminek. Začíná to tím, že miminko neotáčí hlavu stejně na obě strany. Rodiče ho chovají jen na jedné ruce a nestřídají polohy, nenechají mu prostor pro poznání svého těla, protože je stále zahrnuto pozorností nebo hračkami.  To způsobí, že mimčo preferuje více jednu stranu a pokud to rodič nekompenzuje, dochází k jednostrannému přetěžování už od útlého věku. 

Do toho přijde statická zátěž během školní docházky, jednostranný sport a jednostranná práce. Stačí aby pracující u počítače měl monitor stranou a stále mírně natočenou hlavu a tím si zadělá na problém s krční páteří, stejně tak pokladní na kase nebo jednostranná práce na lince, kde se dotyčný otáčí a ještě předkláni, ten si zadělává na výhřez.

Proto je potřeba zamyslet se nad svou prací a všedními dennimi aktivitami a zkoušet střídat strany, co to jen půjde nebo provádět kompenzační cviky.

UMOŽNĚTE SOBĚ I SVÝM DĚTEM KRÁČET ŽIVOTEM S LEHKOSTÍ A SHLAVOU ZPŘÍMA.

 

JAK VÁM K TOMU MOHU DOPOMOCI?

Už znáte mé důvody, proč se věnuji (budoucím) maminkám. Vedu je k aktivnímu přístupu ke svému tělu, nabádám k pravidelnému cvičení, vedu skupinové lekce a pomocí krátkých seminářů je naťukávám, co všechno dělat s miminky, aby se správně vyvíjela ve zdravé aktivní jedince, které nebudou trápit bolesti.

Pro těhulky jsem založila facebookovou skupinu Těhotenství, mateřství - REHABE pro (skoro)maminky <3.

Napsala jsem eBook Těhotenství s nadhledem aneb 5 témat, nad kterými přemýšlí každá těhulka.

Pro miminka vedu skupinové cvičení, kde učím maminky správnou manipulaci a kde se dítka vzájemně okukukují a motivují.

Od batolátek začínám řešit nožičky, protože na těch stojíme, chodíme a běháme. Žádný pohyb neuděláme xtisickrat denně jako krok. A pokud se v chůzi objeví asymetrie, promítne se nám do celého těla.

Školáky vedu k aktivnímu pohybu, učím je správné návyky případně kompenzační cviky.

U dospěláků už řeším bolestivé následky. Proto jsem napsala ebooky Jak si ulevit od bolesti zad, než získáte termín na rehabilitaciZbavte se bolesti zad, aneb vraťte se k tomu, co vás baví, v 5 krocích.

VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE..

Zdá se toho hodně? Ale není, všechno souvisí se vším a napravit chyby lze v každém věku, protože když se chce, všechno jde;) 

Jsem maminkou tří dětí. Zpětně sleduji, co jsem u Marušky podcenila a u Mikuláška pohlídala. Ale nečekám, že třetí bude dokonalé, protože dokonalost neexistuje, na té se musí stále pracovat, to je to co nás žene kupředu, jinak by to byla nuda;)