Jdeme do finále aneb fit až do porodu

Před třemi měsíci jsem napsala článek Můžu to dělat, abych motivovala těhotné ženy k pohybu. Teď jsem pár dní před porodem a musím říct, že jsem si potvrdila, jak pravdivý je.

Stále chodím na rychlé svižné procházky, minimálně jednou týdně s hůlkami.  Minulý týden jsem byla i plavat A pořád vedu lekce pilates. Ale co vám budu povídat, už doufám, že to tenhle týden byla poslední lekce.

Už prostě čekám, kdy to přijde.

Minulý týden jsem natočila poslední 38. lekci cvičení do online kurzu Půlhodinky pro těhulky, tím jsem ho ukončila a přešla do fáze čekání. Neobsahuje jen cvičení, ale různé rady a tipy.

Díky pravidelnému cvičení dvakrát týdně a každodenním procházkám se stále cítím v kondici, i když funím jako lokomotiva, což se ale děje i vklidu. Musím ale uznat, že nebýt těch mých lekcí, tak se asi nedonutím. Lenost a pohodlnost začíná být velmi silná. Proto děkuji všem, kteří se mnou cvičíte až takhle do porodu, že vás mám, protože jste můj motor!

Vždy se po cvičení cítím příjemně protažená. Jinak mám pocit, že se hrbím a opět mi leze pravé rameno výš. Prostě moje neduhy, které udržuji cvičením na uzdě. Navíc lezu z postele jako horšíce a když se obouvám, musím se rozkročit a dřepnout.

vlevo 38.týden, vpravo 15.týden

Přišla fáze čekání

Teď už jsem ve fázi, kdy se spíše snažím uvolňovat pánevní dno a kyčelní klouby, ráno a večer masíruju hráz Masážním olejem na hráz od Nobilis Tilia. Doufám, že to k něčemu bude a usnadní mi to porod.

A čekám a čekám, kdy už to přijde. I když čekám, moc na to není čas, se dvěma staršími dětmi a kroužky se člověk zastaví až večer. A to se pak v břiše dějí věci. Je to sranda sledovat, jak se tam prcek chruje.

Třetí trimestr je dřina, ale vyplatí se udržet v kondici

Milé mé těhotné čtenářky, opravdu vřele vám doporučuji udržujte se v kondici. Pomůže to nejen vašemu tělu, ale také hlavě. Jen to chce vytrvalost a odhodlání, ale vyplatí se to. Pokud jste zdravé, hýbejte se a co možná nejvíc na čerstvém vzduchu.

Moje doporučení pro třetí trimestr:

denně procházka v rychlejším tempu, které zvládnete a v délce, kterou zvládnete , alespoň 20 - 30 minut

komplexní procvičení celého těla, 2-3x týdně alespoň 30 minut

uvolňovat panevní dno a kyčelní klouby od 34.týdne . Pokud chcete, uvolňujte i hráz, ale určitě po porodu počítejte s tím, že byste měla trénovat pánevní dno a nečekat až po šestinedělí, ale o tom zase jindy.

Inspirovat se můžete v online kurzu Půlhodinky pro těhulky a v eBooku Těhotenství s nadhledem aneb 5 témat, nad kterými přemýšlí každá těhulka.

eBook

Těhulky, udržte se fit 😉

Vaše Markéta z REHABE

,,Jednou ze základních životních potřeb člověka je pohyb. Dopřejte ho sobě i svým dětem. Kráčejte životem s lehkostí a hlavou vzpříma." Můj příběh najdete zde>> Vyzkoušejte si mé rady na vlastní kůži, stáhněte si ZDARMA Jeden jediný cvik pro celou dobu těhotenství>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.