Dovolila jsem si odjet pryč

Sama na svůj wellness pobyt? Jako bez manžela a dětí, dokonce i Anežky, kterou stále kojím? No tak joooo 🙂

Nebyl to můj nápad, ale manžela a tchýně. Sama bych si to navrhnout netroufla. Kamilovi totiž zemřela babička a jediný možný termín smutečního rozloučení se širokou rodinou se kryl s mým wellness víkendem v hotelu Sklář v Harrachově. Pořádám ho pravidelně dvakrát v roce a nemohla jsem ho zrušit.

Vůbec jsem si neodvážila se moc radovat ani se těšit. Zrušených akcí už máme za sebou hodně. Ale když už bylo jasné, že to jako takhle opravdu klapne, byla jsem nadšením úplně bez sebe. Jako SAMA? CELÝ VÍKEND? NO BOMBA, no neee? Sice mě asi budou bolet prsa, ale to nějak dám. Anežka už se nají, Kamil jí uspává líp než já, tak ta to zvládne taky.

Jsem osoba, co potřebuje plán. Nemusím ho stoprocentně dodržet, ale nějakou vizi chci. Odjížděla jsem na víkend a představovala si, že tohle všechno stihnu.

😴 VYSPAT SE

💻 Dodělat si resty a dopsat článek o posledním trimenonu s miminkem

🏊 Plavat

🍹 Dát si koktejl

🧘‍♀️ Jít do sauny

🚶‍♀️ Projít se

⛄  Otužit se v Mumlavě

Hned po příjezdu jsem si vyrazila na procházku nehledě na počasí. Seděla jsem v autě a i když jsem měla chuť na kafíčko, nechtělo se mi zase dřepět. Cestou jsem pěkně zmokla, ale i tak jsem došla až k Mumlavským vodopádům, kde jsem si prohlédla, kam se půjdu otužit. Proti proudu vede cesta, kudy jsem ještě nešla. Chtěla jsem tudy druhý den jít na svou túru.

Mumlavské vodopády

Po návratu do hotelu jsem si dopřála kafíčko s milou společností mých cvičenek. Před první lekcí jsem si stihla zaplavat. V plné parádě a s ohromným nadšením jsem své ženy přivítala na první lekci Pilates, ve které jsem je seznámila s základními principy, které se jsme využívaly i v dalších lekcích.


Při večeři mi bylo trochu smutno, jíst sama není zas až taková sranda. Ale nikdo neměl komentáře, kolik toho sním a na ty moje sladké tečky.

Sladká tečka nebo spíš tečky po zdravé večeři

Rychle jsem pak šupajdila do sauny. Tam jsem nebyla dobré dva roky. Nejdřív kvůli těhotenství, pak jsem koijla a nebyla příležitost. Bylo to dost znát. Vydržela jsem tak 10 minut a měla jsem dost. Skoro nikdo tam tentokrát nebyl a kdo byl tak mě inspiroval svým chováním k natáčení krátkých instruktážních videí do sauny. Čímž jsem se bavila pak celý večer. Chtěla jsem jít ještě na nějaký koktejlík, ale po celém dni na mě padla únava. Chvíli jsem si četla a brzy usnula.

Spala jsem BEZ PŘERUŠENÍ celou noc. Hustý.

Vstala jsem klasicky kolem 6. Před snídaní jsem se stihla protáhnout, dát si ledovou sprchu a chvilku dodělávat ty své online podnikatelské resty.

Na snídani jsem se nemusela žinýrovat. Šla jsem tam mezi prvními a navíc při druhé lekci – SMSystému si břicho moc nemačkáme, takže jsem si mohly pěkně nacpat pupky. Tuhle lekci mé drahé ženy milujou. Jestli jsi tohle cvičení s elastickými lany ještě nezkusila, zkus. 😉

SMSystém

Dlouho jsem přemýšlela, kam vyrazím na túru. Věděla jsem, že chci jít podél Mumlavy a někde se vykoupat, že chci vyjít nějaký kopec, abych si trochu mákla a mohla se kochat krásným výhledem. Vyrazila jsem tedy na skokanské můstky a šla neoznačenou cestou. To mě prostě baví, nevědět, kde přesně vyjdu a nechodit tam, kde chodí všichni.

Skautské srdce se prostě nezapře. 

Cesta byla místy napínavá, ale k Mumlavě jsem došla. Chtěla jsem se vykoupat někde nad ní, ale naštěstí jsem narazila na ceduli upozorňující na nebezpečné koupání v těch nádherných vodních hrncích. Prý mají otužilci pak velký problém se z nich sami vyškrábat. Tak jsem si představila samu sebe nahou, jak se nemůžu z nějakého takovéhle hrnce vyškrábat a někdo mi z něj musí pomoc.

Šla jsem dál proti proudu a objevila krásný a evidentně i bezpečný vstup, kde jsem se mohla vklidu vykoupat a vyfotit.😄 Bylo to moooc příjemný.

Otužovačka v Mumlavě

Cestu jsem si protáhla lesem. Minula jsem ale odbočku a cesta skončila. Stála jsem před rozhodnutím, jestli se budu brodit lesem nebo se vrátit, což nedělám ráda. Neřeknu vám, jak jsem se rozhodla, protože v KRNAPU se přeci nesmí chodit mimo stezky, že? 😉 Ať tak či tak cesta byla hooodně zajímavá a byla jsem ráda, že jsem zvládla dojít a zapadnout do bufíku na polévku. 

Po návratu jsem si dala pár bazénů a znovu šup do sauny, kde jsem se potkala s mými ženami. Takže jsme část saunování prokecaly, i když to opravdu nedoporučuju, ale prostě to jinak nešlo. 😃

Po saunový jonťák


Před třetí lekcí jsem si stihla vypít jedno nealko pivko jako takový jonťák. Protože všichni celý den ťapaly, zacvilčily jsme si pilates s ručníky, abychom trochu zapojily i horní končetiny a pak cvičení dle Mojžíšové. Je vtipné jak každého baví jiné lekce. Někdo mi říkal, že tohle cvičení je nebaví, ale jiné ho zase žerou.

Nejen názory na lekce jsme po večeři probraly se ženami, které si mě přizvaly ke stolu. Zmínila jsem se, že bychom mohly vyrazit i na delší pobyt někam k moři, což sklidilo docela úspěch. Možná něco vymyslíme. Teď ale zatím plánuji jen menší AKČNÍ ODPOLEDNE.

Chtěla jsem si po večeři napsat článek o čtvrtém trimenonu prvního roku života s miminkem. Je toho ale tolik co psát, že jsem to zatím ještě nestihla. Nestihla jsem si kvůli tomu ani dojít na ten drink. Navíc mě dost bolely už prsa, takže se mi na bar jít ani moc nechtělo.

Zase jsem se krásně vyspala a vstávala později než den předem, ale i tak jsem snídani v pohodě stihla. Jen čtvrtá lekce je po jídle krapet náročnější. Cvičíme podle vývoje miminek a když se maká pořádně, je to celkem dřina. Pěkně jsme se u toho i zapotily. Po lekci jsme si ale i tak šla ještě naposledy zaplavat.

Pak zabalit, vyfotit, zhodnotit víkend na sociálních sítích neb pak už na to nebude čas a vyrazit k domovu.

Dopřála jsem si LUXUS

LUXUSní pohoda

Užila jsem si naprosto parádní víkend. Vlastně jsem si nedopřála jen drink a neodvedla naplánovanou práci. Ale tak byl to Wellness víkend ne pracovní. Mohla jsem si dělat co jsem chtěla, kdy jsem chtěla a na nikoho se neohlížet. Pro matku tří dětí hotový LUXUS, který bych přála občas každé mamince ale i tatínkovi.

Dovolte si to taky. Dovolte si vypadnout ze svého života. Jednou za čas si udělejte aspoň den nebo odpoledne pro sebe. Můžete začít třeba se mnou a s partou stejně naladěných žen na AKČNÍM ODPOLEDNI, které plánuji v sobotu 17.6.;)

Těším se, Markéta

,,Jednou ze základních životních potřeb člověka je pohyb. Dopřejte ho sobě i svým dětem. Kráčejte životem s lehkostí a hlavou vzpříma." Můj příběh najdete zde>> Vyzkoušejte si mé rady na vlastní kůži, stáhněte si ZDARMA Jeden jediný cvik pro celou dobu těhotenství>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.