Dopřejme si odpočinek

Dneska jsme se pěkně ,, vyzevlili“ s přáteli v kempu Mělice. Měli jsme sem na víkend jet stanovat, ale protože jsme měli před začátkem dovolené, tak děti začaly minulý týden kašlat. Tudíž jsme je léčili a za kamarády vyrazili jen na jeden den. A dobře jsme udělali. Krásné počasí a u vody, to je moje ;). Jak jsem tu tak ležela na pláži a odpočívala, napadlo mě, že bych o odpočinku mohla napsat článek a pak jsem si vzpomněla, že už jsem ho na jaře vlastně napsala a jen nezveřejnila. Lepší pozdě než nikdy. Takže tady je;)

Relax na pláži

Dnes bylo venku moc krásně. Nikam jsem s dětmi nemusela, protože jsou marůdci. Navíc ven jít ani nechtěly, ale já jo. Miluji sluníčko a svou houpací síť na naší minizahradě. Udělala jsem si ledové kafíčko, vlezla si do sítě a NIC nedělala. Zavřela jsem oči a relaxovala..To byla taková paráda. Osvěžující chvilka jen pro mě.. Tak si představuju odpočinek.
Moc často si ho nedopřávám, stále vyhledávám nějakou akci. Ale když už si ho dopřeju, užiju si ho plnými doušky.

relax v houpací síti

Takhle to bylo na jaře. Od té doby si odpolední odpočinek naordinovávám denně. Když nejsem doma a nemůžu si dát poo dvacet, tak si dávám jen pětiminutovky:). Nařídím si budík, lehnu si na záda, zavřu oči, otočím si dlaně vzhůru a vypnu, občas na těch pět minut i ušní:). To se někdo má, když má v práci, kde si lehnout, že?;).

Odpočíváte? Jak?

Odpočívat lze různými způsoby. Někdo potřebuje fyzickou práci, protože pracuje hlavou. Jiný naopak vyhledává četbu, či luštění křížovek, protože pracuje fyzicky. Ať tak či tak, je důležité si tu chvilku pro sebe dopřát.

Často se právě od svých pacientek dozvím, že nemají čas samy na sebe. Chodí do práce, pak se hned ženou pro děti, obstarají rodinu, domácnost a večer padnou za vlast. Objeví se jim nějaká bolest, ale neřeší jí, protože na to není přeci čas. Zajít si na masáž, nebo na cvičení, nemožné..Ta bolest narůstá a až když překročí určitou hranici snesitelnosti, dočká se řešení. 

Spokojená matka = spokojená rodina

Určitě znáte tvrzení: ,,Když je spokojená matka, je spokojená celá rodina”, ale platí to i pro tatínky a vlastně pro jakéhokoli člena rodiny 😉 Pokud  trpíte bolestí, těžko se budete starat o druhé. Navíc pak strádá celá rodina.

To že si najdete čas sami pro sebe, je vlastně taková prevence zdravotních komplikací. 

Dopřejme si odpočinek každý den, neměl by to být luxus, který si nemůžeme dovolit, ale naopak základní denní aktivita, tak jako hygiena, péče o domácnost, nebo co všechno musíte zvládnout ;).

Pokud nevíte, kde na to vzít čas, můžete si přečíst můj článek Jak si vytvořit návyk..

Mějte krásný den dopřejte si denní dávku odpočinku;) 

Vaše Markéta z Rehabe

,,Jednou ze základních životních potřeb člověka je pohyb. Dopřejte ho sobě i svým dětem. Kráčejte životem s lehkostí a hlavou vzpříma." Můj příběh najdete zde>> Vyzkoušejte si mé rady na vlastní kůži, pořiďte si ebook Těhotenství s nadhledem aneb 5 témat, nad kterými přemýšlí každá těhulka>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.