Výlet na Vlčí horu aneb spolupráce s Nobilis Tilia

Výlet na Vlčí horu na mě nějakou dobu čekal. Chtěla jsem se tam vydat na Svatojánské slavnosti bylin. Minulý rok jsem je o chlup prošvihla. Tento rok jsem si je zapsala do diáře, ale přišla důležitější akce. Maruška měla volejbalový turnaj rodičů a dětí. Manžel byl pryč, takže parťáctví zůstalo na mě. Moc jsme si to jako tým Copky užily, i když jsme totálně prohrály.

Když mi před měsícem volala obchodní zástupkyně firmy Nobilis Tilia, že bychom se mohly sejít, protože už od listopadu spolupracujeme, okamžitě jsem navrhla, že zajedu na základnu, i přestože mi nabídla setkání v Praze. Od své kosmetičky totiž vím, že to tam je krásné a stojí za návštěvu.

Láska na první pohled nebo spíš dotek a čich

Vlastně díky své kosmetičce jsem začala vůbec přemýšlet o spolupráci s Nobiliskou. Když jsem u ní byla poprvé, moc se mi u ní v salonu líbilo. Už při příchodu jsem cítila vůni pohody a krásný čistý levandulový interiér můj pocit ještě zintenzivněl. Relaxaci si užívám při každé kosmetice, až teda na trhání obočí.

Z přípravků od této firmy mám pocit splynutí s přírodou. Vnímám ji jako čistou, nevím, jak jinak to popsat. Dopřávala jsem si její přípravky v těhotenství, používala ji jako regeneraci a nastartování v šestinedělí, užívám si ji dál a používám ji i na děti. Získala si prostě mou důvěru.

Protože jsem ženská zvědavá, chtěla jsem vidět, jak to vypadá přímo v jádru

Ráno jsem odvezla starší děti na lesní tábor a hned jsme se s Anežkou vydaly na cestu. Z Benátek trvá cesta 1,5 hodiny. Utekla mi jako voda. Poslouchala jsem si různé rozhovory a kochala se přírodou, protože od Mácháče dál je to jedna velká zeleň, samé kopce a lesy, ne jako placka a pole kolem nás. Kolem Děčína je prostě krásná příroda, kterou znám z dětských skautských táborů. 

Co mě potěšilo jako první, že když jsem vystoupila z auta a vázala si mimino do šátku, šla kolem maminka s miminkem v nosítku. Můj první dojel byl: ,,Jo, tady jsem dobře.’’

Přivítala mě usměvavá obchodní zástupkyně Ivana, která mě provedla areálem. Ještě než jsme vstoupily do místní kavárničky, už jsem cítila krásnou vůni. Probraly jsme obchodní záležitosti, daly si jejich lipovou limču a vyrazily na obhlídku nejprve do krámečku, kde si můžete nakoupit všechny produkty a pak do zahrady.

Místní mandala

Ta je tvořena jako mandala, což mě fascinovalo.. Na každé světové straně je umístěn obří strážní kámen. tzv Menhir s popisem. U něj jsou vysázené byliny, které k němu náleží. Uprostřed stojí dřevěný altánek jako centrum zahrady.

Popis západního menhiru, který se mě týká

Mají tu přírodní dětské hřiště s prolézačkou a houpačkami. 

Dětské hřiště


V samotné zahradě najdete byliny i s popisky. Na konci areálu se nachází rybníček s čistícími vodními rostlinami. Cestou jsem potkala záhony Zahradníkova škatulata, u kterých se popisuje, jak se mají pšstované rostliny střídat. Určitě jsem neobjevila všechno.

Zahradníkova škatulata

Je to tu příjemné místo pro relax. Bylo mi doporučeno zajít ještě na nedalekou čedičovou Vlčí horu, ale tenhle výšlap si nechám, až sem pojedu příště se všemi dětmi. Protože se sem určitě vrátím nejen kvůli výletu, ale i kvůli výborné kavárně s příjemnou obsluhou.

Tenhle výlet ve mně zanechal moc hezký pocit, proto jsem se o něm rozepsala. Určitě se tu bude líbit i vám.

Markéta z REHABE

,,Jednou ze základních životních potřeb člověka je pohyb. Dopřejte ho sobě i svým dětem. Kráčejte životem s lehkostí a hlavou vzpříma." Můj příběh najdete zde>> Vyzkoušejte si mé rady na vlastní kůži, stáhněte si ZDARMA Jeden jediný cvik pro celou dobu těhotenství>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.