Jak originálně odhalit pohlaví miminka

Minulý týden jsem absolvovala další kontrolu na gynekologii, kde jsme po předchozím neúspěšném pokusu o zjištění pohlaví miminka, usoudili, že to vypadá na holčičku.

Trochu mě to zaskočilo, protože paní doktorka na začátku tipovala kluka. 

Naše očekávání 🤩

Jak to tak bývá Maruška toužila po holčičce, Miky po klukovi, já kvůli Maru po holce, protože v rodině máme samé kluky a Kamil ten zase spíš kluka, protože to vypadá, že je s nimi snazší pořízení 😂. Mikyho jsme s Maru ukecaly na holku, takže jsme byli v přesile.

Když mi paní doktorka nejprve řekla o klukovi, trochu jsem měla strach, aby Maru nebyla moc zklamaná., tak jsem ji na toho chlapečka připravovala. A říkala jsem ji, že když tak budeme mít holčičí jízdy a že si to spolu užijeme. Takže začala chtít kluka. A teď že to je zase holčička 😂.

DEN D

Tak jako tak, chtěli jsme dětem udělat překvapení. Viděli jsme videa, jak se dětem odhaluje pohlaví pomocí balónků, konfet, dortů nebo cokoli jiného buď v modré nebo růžové barvě  a ty buď pláčou nebo z toho mají velkou radost.

My jsme vybrali losy, na které mě nevedla známá,  protože ty u nás doma frčí;). Takže jsem je objednala a čekali jsme na potvrzeni screeningu, kde se to ,,kávové zrno”, jakožto znak holčiček, jasně ukázalo.

Překvapení

Losy jsme rovnou vzali i rodičům, aby měli také překvápko. Ale museli jsme na ně čekat o den déle, takže jsme rodiče pěkně napínali. Nečekala jsem, že budou taky tak zvědaví:). Všem jsem udělala obálky a losy rozdala:) to bylo radosti:), ale té by určitě bylo i kdyby to byl kluk:)

Dětem jsme to řekli, až před spaním, protože jsme museli počkat, až se Kamil vrátí z práce. No ty byly z losu nadšení. Střídali se ve stírání a poslední symbol to odhalil. Ale velké nadšeni se teda nekonalo 😂. Nevím, jestli to bylo únavou nebo zklamáním, ale snad ji budou mít stejně rádi jako mají sebe navzájem. ❤

Stírání losu

Oznámit nebo neoznámit pohlaví miminka?

Moc mě baví sledovat, jak každý pár odhalení pohlaví miminka řeší jinak. Někdo si to nechá říct, aby se připravil. Někdo naopak ne, aby měl překvapení. Někdo si to říct nechá, ale neřekne to ostatním. Někde to ví dokonce jen jeden z páru, což musí být hrozně náročné na prokecnutí.:). Ať tak či tak, vždy je to na rozhodnutí rodičů a okolí by to mělo respektovat;)

My si Marušku říct nechali, abychom se připravili, protože všechno bylo nové. Mikyho byl jako překvapeni, aby to bylo trochu jiné. A u tohohle třetího jsem chtěla vidět děti, jak se budou tvářit:) a případně je utišit, kdyby došlo k velkému pláči :-D. 

V dnešní době začíná frčet i to, že si budoucí rodiče nechají od lékaře napsat pohlaví do obálky a kamarádi nebo rodina jim udělají párty, kde společně pohlaví odhalí:).

Originální oznámení

Tady máte několik tipů, jak zpestřit oznámení;)

Stírací los
  • Zmiňované losy – dají se sehnat různé druhy, my měli z Amstore.CZ a moc mě od nich potěšilo přáníčko 😍
  • Barevné konfety – růžové nebo modré mají i v mojeparty.cz
  • Balonky v kartonové krabici – obří krabici seženete v papírnictví nebo na poště a jednobarevné balónky třeba na mojeparty.cz
  • Sázková kancelář – každý si tipne a hodí lístek se jménem do nádoby pro holku nebo kluka. Po odhalení se výherce vylosuje z příslušné nádoby a dostane dáreček – může to být možnost přebalit miminko nebo ho povozit v kočárku nebo nějaká drobnost;)
  • Domalujte si ultrazvuk – růžová mašlička na hlavu, modrý motýlek na krk 🙂
  • Piňata s modrými nebo růžovými konfetami – ve tvaru otazníku mají na mojeparty.cz a nebo ji můžete vyrobit a naplnit čím chcete, třeba bonbóny;)
  • Dort s odpovídající barevnou náplní uvnitř – můžete upéct nebo objednat u cukráře;)

A nebo to prostě můžete normálně jen říct, protože nejdůležitější je stejně obsah a vlastně ani na tom pohlaví tolik nezáleží, hlavně ať je mimčo zdravé a má se k světu;).

Pokud jste také nějak originálně oznámili pohlaví svého miminka, podělte se se mnou;) ráda rozšířím tipy o ty vaše;).

Mějte krásný den,

Vaše Markéta z REHABE

,,Jednou ze základních životních potřeb člověka je pohyb. Dopřejte ho sobě i svým dětem. Kráčejte životem s lehkostí a hlavou vzpříma." Můj příběh najdete zde>> Vyzkoušejte si mé rady na vlastní kůži, stáhněte si ZDARMA Jeden jediný cvik pro celou dobu těhotenství>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.